לזכרו של אריה רפפורט: ההיסטוריה של הספורט בבאר שבע

אריה רפפורט עיתונאי, חוקר, היסטוריון היה חלק מעולם הספורט וכמי שתיעד אותו במקצוענות אין קץ, חריצות מסירות וידע שאין שני לו.

אריה רפפורט הלך לעולמו בגיל 79.

רפפורט החל בכלל בעבודה משטרתית כאלחוטן. בשנות ה-60 ו 70 החל לכתוב ככתב עיתון מעריב בדרום. רפפורט סיקר את שתי עונות האליפות של הפועל באר שבע בשנות ה-70. ב1977 הצטרף לעיתון שבע. לאחר מכן הצטרף להקמתו של עיתון כלבי ובמקביל המשיך לכתוב עבור עיתון מעריב. רפפורט היה העיתונאי שסיקר עבור מעריב את ביקורו ההיסטורי של הנשיא סאדאת בבאר שבע. הוא עבד לצדו של ירון אנוש ולאחר מכן העביר את העבודה לעיתונאי בוקי נאה. הוא המשיך לסקר את הפועל באר שבע בגלי צה"ל

בערך ויקפדיה נכתב על רפפורט: בין השנים 1957–1977 שימש רפפורט כאלחוטן במשטרה, כשבחלק מהתקופה (1966–1987) שימש במקביל ככתב לענייני ספורט של מעריב בדרום. בתוך כך סיקר את שתי האליפויות הרצופות של הפועל באר-שבע של 1975, 1976. באמצע 1977 שימש כתב של המקומון שבע, ובשלהי אותה שנה נמנה עם צוות ההקמה של השבועון כל-בי באר-שבע והנגב. ב-1979 שימש במקביל גם ככתב לעניינים כלליים של מעריב, כולל סיקור ביקורו של הנשיא סאדאת בבאר-שבע, בחודש מאי, לצידו של ירון אנוש. בספטמבר אותה שנה "העביר את הפיקוד" בתחום לעיתונאי צעיר, בוקי נאה. בעונת 1978/79 של הפועל באר-שבע בליגה הבכירה, סיקר אותה בכתבות גם בגלי צה"ל.

מעבר למקצועיות של רפפורט כעיתונאי ישר דרך, אמין, איש מקצוע בלתי רגיל, הוא נטל על עצמו משימה מאוד מיוחדת עבור הדורות הבאים, לתעד את ההסיטוריה ל הספורט בבאר שבע ובנגב. הוא כתב את ספרו הראשון 40 שנות ספורט בנגב, המשיך לפעול בהתנדבות למען הקהילה, סייע לעולים חדשים בתחום החינוך והספורט.

רפפורט פתח בלוג כדי להמשיך ולתעד את ההיסטוריה של הספורט בנגב, המשיך להוציא ספרים.

אריה רפפורט הוא אחיינו של אבינועם פורת עיתונאי ספורט מוביל וותיק בידיעות אחרונות. בנו של אריה עמיר רפפורט היה כתב צבאי של ידיעות אחרונות ועיתונאי מוכשר מאוד בזכות עצמו.

אריה רפפורט בלכתו חותם פרק עצום גדול בהיסטוריה של התקשורת בבאר שבע ובכלל במדינה, עיתונאי ואדם שהוכיח כי המקצוע אותו אהב היה נר לרגליו ולא הפסיק לעבוד לכתוב, ליצור, לתרום.

יהי זכרו ברוך

צילום: ויקפדיה: רפפורט מימין עם אבינעם פורת

 

השאר תגובה