הזמנה לפסטיבל ההצגות של התאטרון הקהילתי של אוניברסיטת בן גוריון

 בשבוע הבא יעלה באוניברסיטת בן גוריון פסטיבל של הצגות. השחקנים הם תושבי העיר, עולים וותיקים, יהודים וערבים, צעירים ומבוגרים. הבמאים הם סטודנטים באוניברסיטה. כל ההצגות בפסטיבל הן פרי חוויות החיים של המשתתפים ובעיבוד תיאטרוני.

הסיפור מתחיל לפני כשש שנים. סטודנטים שלומדים במהלך היום מחליטים לעשות משהו מעבר לחיי הסטודנט הממוצע בארץ, יוצרים קשר אישי עם תושבי השכונות ועושים איתם תיאטרון.

התיאטרון הקהילתי הינו פרויקט במסגרת תכנית הדירות הפתוחות של המחלקה למעורבות חברתית של אוניברסיטת בן-גוריון. במסגרת הפרויקט הסטודנטים מעבירים לתושבי שכונות ג' ו-ד' בבאר-שבע סדנאות תיאטרון שבמהלכן עולים סיפוריהם האישיים של התושבים, ילדים עד מבוגרים: התמודדותה של נערה ערבייה בביה"ס יהודי, מלחמה מול הדיור הציבורי ועם גירושין אלימים, חיי היום יום עם מחלה סופנית ועוד.

ההצגות השנה תעלנה ב24.05.17 באוניברסיטת בן גוריון. הכניסה חופשית.

מידע על ההצגות:

השנה הצגות התאטרון תעסוקנה בנושאים "גבול" , "קצה", "הפרדה",  ופרידה במציאות האישית החברתית ולמעשה הישראלית. אנו שואלים, אם למדינה אין גבולות האם לאנשים יהיו?

ההצגות מזמינות את הקהל, השחקנים, והבמאים לערער על הגבולות שבחייהם, ולמתוח אותם עד הקצה.

Super–Me!

תקציר: 4 ילדות מוצאות את עצמן במקום לא מוכר ועליהן לסמוך זו על זו אם ברצונן להבין היכן הן ומדוע. הן מקבלות כוחות מיוחדים והופכות לגיבורות על.

ההצגה מעלה את הנושא הכאוב של אלימות בין ילדים, בעולם ללא מבוגרים.

המכבסה

תקציר: מנהלת של מכבסה, משתמשת בשני עוזריה, לאה הקשישה ויוחנן המחזר הנלהב, בכדי לפתור תעלומה שמטרידה אותה במשך שנים: היכן אחותה שהיא מילדי תימן החטופים?

ההצגה מציגה מפגש פרוע היוצר סיטואציה סאטירית וביקורת על הבדלי מעמדות ואפליה שכנגדה מוחות הדמויות בהצגה.

ארץ ללא גבולות

תקציר: סיפור התבגרותן של אחיות ההפוכות באופיין בארץ ישראל של פעם. עליהן לבחור – האם ישמרו על נורמות החברה או שמא יחצו את הגבולות על מנת להילחם על חלומותיהן?

הצגה מטלטלת, מצחיקה, ופורצת גבולות שמזכירה לכולנו את המורשת וההיסטוריה שהייתה בארץ ישראל.

חיות וחברות

תקציר: ילדה המתקשה להתבטא במילים, ניחנה ביכולת לדבר עם חיות. הילדה בורחת מהעולם הקר והמשעמם בו היא חיה, ומוצאת מקלט בחוות חופש – המשמשת מקלט לחיות שעברו התעללות.

הצגה ששוברת את גבולות השפה. בחיי היום יום, קולם של בעלי החיים לא נשמע, כאן נתנו להם מקבלים במה.

פוסטר תיאטרון ללא גבולות תמונה

השאר תגובה