מוזאון הנגב לאמנות מציג תערוכה חדשה חומרים למחשבה – מבחר מאוסף המוזאון

 

מוזאון הנגב לאמנות בבאר שבע יציג החל מה 18 ביולי, תערוכה מקיפה מאוסף המוזאון הכוללת עבודות שנאספו משנות השישים ועד ימינו. תערוכת אוסף זו הינה תערוכת האוסף הראשונה לאחר שש שנים של תערוכות מתחלפות, בהן של אמנים בולטים בשדה האמנות הישראלי והבינלאומי  ביניהם סיגלית לנדאו, מיכה בר-עם, דני קרוון, יאניס קונליס, בצד תערוכות של אמנים צעירים ותערוכות קבוצתיות בנושאים שונים. תערוכה זו הינה הזדמנות מרעננת להיפגש עם יצירות מסוגים שונים, לפגוש מכרים ותיקים ולהכיר חדשים ולחשוף בפני תושבי הנגב והארץ כולה את המגוון המעניין הזה כמקור לחוויה וכחומר למחשבה.

בתערוכה יכללו עבודות של אמנים ידועים בעבודות פחות מוכרות, וכן אמנים שיצירתם נחשפת לקהל רק לעתים רחוקות. כמו כן, יכללו עבודות שהתקבלו לאוסף בשנים האחרונות, בעקבות התערוכות או תרומות אחרות. בין האמנים שעבודותיהם יוצגו בתערוכה :אריה ארוך, אביבה אורי, יגאל תומרקין, מיכאל גרוס, יהושע גרוסברג, ציונה תאג'ר ואחרים

התערוכה מציגה את האוסף על פי סוגות מובהקות של תולדות האמנות: נוף, דמויות ומופשט. פותחת את התערוכה תצוגה של ציורים מופשטים, התחום שבו האוסף עשיר במיוחד וכולל עבודות של מיטב האמנים הישראלים, בהם אריה ארוך, אביבה אורי, יגאל תומרקין ומיכאל גרוס שמיוצג באוסף בהרחבה הן בציור והן בפיסול. בין ציורי ורישומי הנוף בולט מקומו של הנגב והעבודות השונות המוצגות באוסף ממחישות פרשנויות שונות לנוף דומה. בתיאורי הדמויות נכללים מספר  ציורי דיוקן עצמי ופסלים בטכניקות שונות: ברונזה, עץ, גבס, נייר. בחלק זה בתערוכה ניתן לראות גם עבודות של אמנים בינלאומיים מאירופה ומארה"ב.

האוסף התחיל להתגבש בהדרגה בשנות ה-60 כאשר המוזאון לאמנות היה עדיין אגף בתוך מוזאון הנגב לארכאולוגיה. האוסף נרשם לראשונה ב1987 ובאותה שנה המוזאון זכה למעמד של מוזאון מוכר. מאז נוספו לאוסף עוד יצירות מסוגים שונים , ציור, פיסול והדפס, אולם הנוכחות של יצירות ישראליות משנות ה-60 בולטת למדי הן באוסף עצמו והן בתערוכה. לאחרונה נוספו לאוסף גם עבודות וידאו שיוצגו גם כן בתערוכה.

את התערוכה אצרו במשותף מנהלת המוזאון והאוצרת הראשית, דליה מנור ועוזרת האוצרת והרשמת, נירית דהן.

התערוכה תוצג החל מ18 ביולי ללא אירוע פתיחה.  במהלך הקיץ יתקיימו שיחי גלריה והדרכות.

מועד נעילת התערוכה:  14 באוקטובר

שעות פתיחת המוזאון:
ימים שני, שלישי, חמישי:  16:00-10:00
יום רביעי:
                      19:00-12:00
ימים שישי ושבת:
            14:00-10:00
יום ראשון
:                     סגור

www.negev-museum.org.il

רחוב העצמאות 60, באר שבע

טלפון:   08-6993535