המאיץ להתנדבות הראשון בבאר שבע מגיע לקו הסיום

20 מיזמים חברתיים, בעלי פוטנציאל לשינוי חברתי בנגב, יוצגו באירוע השקת המיזמים שיתקיים ביום רביעי ה-26/7. האירוע יתקיים במעמד מנכ"ל JNFישראל, אריק מיקלסון, ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', מנכ"לית עמותת ארץעיר (תור המדבר לשעבר), בלה אלכסנדרוב, השותפה במאיץ החברתי-עסקי, משקיעים, שותפים ועוד.

המאיץ להתנדבות הינה תכנית ראשונה מסוגה, בניהול עמותת ארץעיר (תור המדבר לשעבר), אשר מלווה עסקים חברתיים מבוססי התנדבות בנגב. במסגרת תכנית המאיץ, המשתתפים נהנו מליווי והכשרה מקצועית במסלול ייחודי שארך כ- 5 חודשים, בהם קיבלו כלים מקצועיים לבניית תכנית עסקית-חברתית, סיוע בגיוס משקיעים וליווי צמוד של מנטור. המאיץ העסקי-חברתי פועל במקביל לבאר שבע גם בערים נוספות כמו ירושלים, קריית גת וחיפה.

בין המיזמים שהגיעו לקו הסיום ויוצגו בערב השקת המיזמים:

חוג עם סבתא – מיזם אשר יוצר פעילויות וחוגים משותפים לקשישים ולצעירים, על מנת לחבר בין הדור המבוגר לדור הצעיר. בין החוגים המשותפים יהיו חוגי מוזיקה, תיאטרון, בטיחות בדרכים, ספורט, תזונה וכתיבה יוצרת. באמצעות המפגש יוכל כל צד להעניק מניסיונו ומכישוריו לצד השני, וללמוד מיכולותיו של האחר.

ספריה ניידת– ספריה ומשחקיה קהילתית ניידת, שתגיע לבנייני מגורים בשכונות מצוקה ותנגיש משחקים דידקטיים וספרי קריאה לתושבי האזור. המיזם תורם להשכלה וליצירת זמן איכות הורים-ילדים, ומעלה למודעות את חשיבות המשחק והקריאה.

שוּקָל – קניות בשוק יכולות להיות דבר לא פשוט בכלל אם אתה מבוגר או מוגבל. מיזם שוקל מסייע לבעלי צרכים אלו ומנגיש עבורם את הקניות דרך הבית און-ליין בעזרת צעירים וסטודנטים מתנדבים. הצעירים יגיעו לבתי הקשישים או בעלי המוגבלויות ויערכו יחד איתם את הקניות דרך האינטרנט. זוהי דרך לסיוע פרקטי, להנגשת הידע הטכנולוגי ולחיבור בלתי אמצעי בין האוכלוסיות השונות.

בלה אלכסנדרוב, מנכ"ל עמותת ארץעיר, מפעילת המאיץ העסקי-חברתי: "ארץעיר פועלת כל השנה בערים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית במטרה להפוך אותם למקום שטוב לחיות בו. המגוון הרחב של המיזמים מעיד על כך שהכמיהה לעשייה חברתית נמצאת בכל כך הרבה אנשים וכי הקהילה המקומית היא המפתח המעשי ביותר לשינוי ושיפור איכות החיים שלנו. כארגון שמתמקד בהון האנושי, יזמנו את תכנית המאיץ העסקי חברתי וגילנו כל כך הרבה אנשים וגופים שהיזמות העסקית לרווחת החברה בוערת בהם".

המאיץ להתנדבות בבאר שבע פועל בשותפות  קוביית רוטשילד, קרן שח"ף, הרשות לפיתוח הנגב, ג'וינט ישראל, האגודה להתנדבות ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים.

אירוע השקת המיזמים יתקיים ביום רביעי  ה- 26/7/17 במרכז לאודר בבאר שבע, החל מהשעה 18:00. הכניסה חופשית