פסק דין- הכרה בפגיעה נפשית כקשורה לעבודה

בית הדין האזורי לעבודה בבאר- שבע הכיר בפגיעה נפשית של עובדת שנגרמה כתוצאה מיחס משפיל במקום העבודה

בסיומה של תביעה שהוגשה באמצעות עו"ד אריק ריביצקי, ביטל בית הדין את החלטת המוסד לביטוח לאומי לדחות את תביעתה של עובדת להכיר בה כנפגעת עבודה. בפסק דינו של שופט בית הדין יוסף יוספי, אף חוייב המוסד לביטוח לאומי לשלם לתובעת את הוצאותיה המשפטיות.

ל', עובדת במפעל באיזור באר- שבע, חוותה בשנת 2014 אירועים משפילים במקום עבודתה, שכללו חרם, יחס בלתי הולם והטחת האשמות מצד מנהליה. בעקבות האירועים הללו, ובמיוחד אירוע חריג שארע בסיומם, לקתה העובדת בחרדה ונזקקה לטיפול נפשי.

העובדת פנתה למוסד לביטוח לאומי וביקשה להכיר בה כמי שנפגעה בעבודתה, אולם נדחתה בטענה כי לא אירע לה בעבודתה אירוע חריג וכי מצוקתה הנפשית איננה קשורה לעבודתה.

באמצעות עו"ד אריק ריביצקי תבעה העובדת את המוסד לביטוח לאומי בבית הדין האזורי לעבודה בב"ש, וביקשה ממנו להכיר בה כנפגעת עבודה על מנת שתוכל לגשת לוועדות רפואיות בכדי לקבל קצבת נכות מעבודה.

ההליך אשר נמשך יותר משנתיים, כלל חקירות של העובדת, מנהליה ואף חוות דעת של מומחית בפסיכיאטריה מטעם בית הדין לעבודה.

כבוד השופט יוסף יוספי ונציגי העובדים ומעסיקים אשר ישבו על כס השיפוט, קבעו כי עבודתה של העובדת הייתה קולחת, עקבית ומהימנה ביותר.

מנגד, לאחר שמנהלותיה של העובדת נחקרו ע"י עו"ד אריק ריביצקי קבע בית הדין כי המנהלות "תיארו את מהלך הדברים באופן אשר יהיה נוח יותר למעסיק ואף להן עצמן" ועל כן הטיל ספק באמינותן.

בסיומו של ההליך המשפטי, ניתן פסק דינו של השופט יוסף יוספי ביום 17.7.2017 ובו חוייב המוסד לביטוח לאומי להכיר בעובדת כנפגעת עבודה ולשלם לה את הוצאות המשפט.

עו"ד אריק ריביצקי: "פסק הדין המדובר מעביר מסר מהדהד, הן למעסיקים באשר הם והן למוסד לביטוח לאומי, לפיו כבודו של עובד אינו הפקר וכי בתי הדין לא יהססו לתת פסקי דין אמיצים ולהכיר בעובדים אשר לקו בנפשם כנפגעי עבודה. בימים אלו משרדנו עומל על הגשת תביעת נזיקין ישירה נגד המפעל אשר התרשל בשמירה על בריאותה הנפשית של העובדת".

בתמונה:עו"ד אריק ריביצקי

 

%d7%a4%d7%a8%d7%97%d7%99-%d7%a9%d7%95%d7%a7%d7%95%d7%9c%d7%93-%d7%9b%d7%9c%d7%9c%d7%99