ערב הוקרה במוזאון הקומיקס בחולון לדור אמן קומיקס שנפטר מסרטן בגיל 16

ערב הוקרה מרגש במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון  – לזכרו של דור ציציאשוולי, שנפטר בגיל 16  ממחלת הסרטן –  שהיה צייר וחובב קומיקס מושבע

ערב הנצחה מרגש ומיוחד התקיים היום ( יום ג') במוזיאון הקומיקס בחולון  לזכרו ולהנצחתו של דור  ציציאשווילי, שנפטר לפני מספר חודשים ממחלת הסרטן, והוא בן 16 . דור היה חובב מושבע של קומיקס,  בדגש על כוכבי העל וכבר מגיל צעיר צייר ויצר ציורי קומיקס והצטיין בכך מאוד.

כשבוע לפני שנפטר,  שמע דור על הסרט 'וונדר וומן' עם גל גדות ואמר שחלומו לראות את הסרט.  'אמבולנס המשאלות' של מד"א נרתמו למשימה ולקחו את דור לצפיה בסרט . " דור התרגש מאוד מהאירוע ומהצפייה בסרט וכולנו הזלנו דמעות לראות כמה הוא שמח ונירגש" מספרת מלי,  אמו של דור. כל מי שהיה בסרט היה נרגש והדגיש כי גיבור העל האמיתי הוא דור שנאבק ונלחם במחלה , שמר על אופטימיות והתאמץ ככל האפשר לחיות חיים מלאים ככל האפשר. " האופטימיות והנחישות שלו הדהימו וחיזקו את כולנו" ציינו חבריו ובני משפחתו.

מלי מספרת כי תחביבו המרכזי היה ציור קומיקס והוא השקיע בכך רבות והצטיין בכך. " לאחר שדור נפטר היינו בקשר עם עמותת 'חיים'  המקסימים והם סייעו לנו לקיים את הערב המרגש הזה להנצחתו- במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס  בחולון ואף להציג שם מספר מעבודותיו".

לאירוע המרגש הגיעו בני המשפחה המורחבת מבאר שבע, חברים של מלי לעבודה במרכז השירות 103 ובנפת באר שבע בחברת החשמל ונציגי מחלקת משאבי אנוש במחוז הדרום בחברה,  חברים קרובים של דור מבית הספר ובית החולים, ד"ר לוין והצוות שטיפל בדור בבית החולים ובנות השירות שליוו אותו ואת בני משפחתו במהלך השהות בבית החולים.

בני משפחתו של דור לבשו חולצות עליהן הודפסה תמונתם עם דור ובגב החולצה התנוססה האמרה:  ""always in my mind forever in my heart

את הערב הנחה שמעון, אביה של מלי, סבו של דור שליווה ותמך בו לאורך כל שהותו בבית החולים. "אני לא רוצה לקרוא לערב זה  "ערב זיכרון". ערב מיוחד זה הוא ערב של היכרות מעמיקה יותר עם דור אהובנו, שקומיקס וציור היו אהבתו הגדולה ".

דניאל, אחראי על סדנאות קומיקס לילדים,  ומהווה חלק מצוות ההוראה של בית החולים דנה בתל-אביב, שיתף את הנוכחים במפגש שלו עם דור. "היה לי ולצוות כבוד להכיר את דור. נאמר לי שדור מתעניין בקומיקס. ראיתי את הפוסטרים על הקירות אך לא ידעתי עד כמה. כשדור הראה לי ציורים שלו, הבנתי שדור צייר מוכשר ביותר – ממש מתאגרף בקטגוריה עליונה. היו בינינו שיחות על מקצוע הקומיקס, התפתחותו באמצעות האינטרנט והצורך לבנות לו תיק עבודות. דור יוצר ברמה עולמית עם אנרגיות וסקרנות. אין לי ספק שעולם הקומיקס הפסיד אמן גדול".

את האירוע ליווה בשירה ניתאי,  חברו הטוב של דור  בשירים שאהב ונועה, בת דודתו בת הארבע, ששרה לו את השיר המרגש "גיבור של אמא" וגרמה לכל הנוכחים בטקס ההנצחה  להזיל דמעות. על המסך הוקרנו תמונות של דור מגיל קטן, בתחפושת פורים, בגיל ביה"ס, בבר המצווה, בבית החולים ובערב ההקרנה של הסרט "וונדר וומן" שהספיק לראות שבוע לפני פטירתו בסיוע של "אמבולנס המשאלות" של מד"א. חבריו לכיתה אמרו  "מוזר שאנחנו בתערוכה שלך בלעדיך." הם הוסיפו שתחום האומנות ליווה את דור גם ברגעים הקשים.

דודי , אביה של שלי, חולה אונקולוגית אף היא שחלקה עם דור חדר בבית החולים סיפר שדור ביקש ממנו לעצב. דוד לא ידע עד כמה מצבו של דור קשה ואמר לו שכשיתחזק ילמד אותו. מספר ימים לאחר מכן דור נפטר. דוד נשאר עם תחושת החמצה ובחר לסגור מעגל באמצעות תמונה שעיצב בה נראים דור ווונדר וומן .  דוד הוסיף שככה היה רוצה שיזכרו את דור.

רב סרן מאור,  שליווה את דור,  סיפר על הקושי לדבר על דור בלשון עבר. "אני חי את דור בכל רגע בחיי בעיקר באמצעות הילדים. דור היה צנוע, חייכן, שובב וציניקן. מאור הוסיף שלקראת ראש השנה אנחנו בזמן של חשבון נפש. מידי שנה אני לוקח משהו מהשנה שחלפה לשנה הבאה. השנה אני בוחר לוקח שני דברים. האחד זה התשוקה לחיים, לחיות את החיים כמו שדור חי עד נשימותיו האחרונות. הדבר השני זה המשפחה שידעה לחבק, לעטוף להבין לא מה חשוב, אלא מי חשוב שיחיה .מתוך כל הצער אם נדע לקחת את הרצון לחיות את החיים ולהישאר במשפחה ובחיק המשפחה נקיים את צוואתו של דור."

מלי, אמו של דור,  הודתה בשם דור, בשמה ובשם המשפחה לכל מי שהגיע. "לא מובן מאליו שכל-כך הרבה אנשים הגיעו." מלי ביקשה להודות גם לכל מי שליווה את דור במהלך חייו לחברים, למשפחה, לד"ר לוין, הצוות ובנות השירות הלאומי שהגיעו לערב לזכרו. אמה של מלי, תמרה, סבתו של דור ,אמרה בהתרגשות ובדמעות  "דור, לא נשכח אותך לעולם."

משתתפי האירוע קיבלו נר נשמה לזכרו של דור. הערב הסתיים בסדנת קומיקס שנערכה במקום. דור השאיר אחריו זוג הורים מלי ודוד ושני אחים –  נועם בן 6 ומעין בת 16.

דף הפייסבוק להנצחה של דור "דף לזכרו של דור מיכאל גיבור העל שלנו" באינסטגרם Super.dor_

בסמוך לתערוכה המוצגת כעת במוזיאון הקומיקס, הוצגו גם מספר מהיצירות של דור – יצירות קומיקס מרשימות ומיוחדות.

" אנו מודים לעמותת חיים על הסיוע הרב ולהנהלת מוזיאון הקומיקס בחולון שגילו רגישות מדהימה ואכפתיות ואפשרו לנו להנציח ולכבד את זכרו של דור אהובנו בצורה כל כך מרגשת- במקום ובנושא שהוא כל כך אהב- הקומיקס" אמרה בהתרגשות מלי, אמו של דור ז"ל.