המועצה הארצית לתכנון ובניה החליטה לאשר קידום חלופת נבטים בדרום לשדה תעופה

עדכון באשר למאבק להקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים:

בתום כארבע שעות של דיונים סוערים ולאחר קרב צמוד עד הרגע האחרון במועצה הארצית בהובלתו של מ"מ וסגן רה"ע באר-שבע טל אל-על, בתמיכה וגיבוי מלא של רה״ע באר-שבע רוביק דנילוביץ׳ ובשיתוף פעולה עם מועצת הנגב ומטה המאבק המשותף צפון-דרום, הושג אתמול (7.11.17) הישג גדול ומשמעותי:

המועצה הארצית לתכנון ובנייה (מוסד התכנון הבכיר ביותר במדינת ישראל) החליטה לקדם את תכנון שתי החלופות (נבטים בדרום ורמת דוד בצפון) כחלופות השוות בעדיפותן ולא לאמץ את המלצת הצוות הבין-משרדי שהוקם, שהמליץ על חלופת רמת דוד בעדיפות ראשונה. המלצה שכאמור סוכלה בהצלחה!

כמו-כן המועצה החליטה לאמץ את עמדת מתנגדי רמת דוד וקבעה כי המשך התכנון לא יועבר אל הות״ל (הועדה לתשתיות לאומיות) והסמכות תישאר בידי המועצה הארצית לתכנון ובנייה, זאת לאור החשיבות הלאומית הרבה של הפרויקט.

למעשה, המועצה הארצית לתכנון ובנייה הכירה בפעם הראשונה בנבטים כחלופה ברת-קיימא וברת-ביצוע והשווה בייתכנותה לרמת דוד.

אל-על מסר: "זהו עוד שלב חשוב במסע הארוך והמתיש שצלחנו בנחישות. כעת, מחוזקים מהחלטת המועצה הארצית, אנו נכונים להמשך המאבק עד להקמת שדה התעופה הבינלאומי המשלים לנתב״ג- בנבטים. זה טוב לנגב וזה מצוין למדינת ישראל!"

_____________________________

גם יעניין אתכם:

 אפליקציית 'וואטר-לי' של מי שבע לשימושכם!

הורידו את אפליקציית "וואטר-לי" ישירות לנייד ותיהנו מביצוע מגוון שירותים במרחק נגיעה! זימון תור מראש, תזמון שיחה, קבלת חשבונות המים ישירות לתיבת הדוא"ל שלכם, תשלום ישירות מהנייד, טפסים דיגיטליים ועוד. להורדת האפליקציה לחצו כאן