יום בן גוריון: "חזון העיר באר-שבע בעין העדשה" תערוכת צילומים בעקבות חזונו של בן גוריון

התערוכה המיוחדת המבטאת את אהבתו של המנהיג הדגול לנגב תחנך ביום רביעי (22/11/17) בגלריית עיריית באר-שבע, במסגרת ציון 44 שנים לפטירתו של דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון של ישראל.

מדובר בתערוכה משותפת של עיריית באר-שבע והמכון למורשת בן גוריון, המפגישה בין חזון הנגב של דוד בן גוריון לבין מפעל ההגשמה החלוצית בעיר.

אהבתו של בן גוריון לנגב ואמונתו במרכזיות עבור האומה והמדינה, ליוו אותו למן ביקורו הראשון בנגב בשנת 1935 ועד פטירתו בשנת 1973 , כחבר שדה בוקר אשר הגשים את חלום ההתיישבות בנגב באופן אישי.

כל אחת מהתמונות שקלטה עין העדשה של הצלם חנן אפשטיין מציגה פן מסוים בפסיפס הייחודי של באר-שבע העכשווית. יחד הן מספרות את סיפור הגשמת החזון, סיפור של תנופה והתחדשות בתחומי ההתיישבות והבניה, התעשייה, המחקר והתרבות.

לדעת אוצרי התערוכה חנן אפשטיין וצוות המכון למורשת בן גוריון בעת הביקור בתערוכה יחושו תושבי העיר באר-שבע גאווה בשותפותם במפעל הגדול והמאתגר המתרחש בעיר וימשיכו הלאה בתנופה בכח החזון והרצון החלוצי.

ראש העיר, רוביק דנילוביץ': "דוד בן גוריון הוא לטעמי גדול המנהיגים במאה העשרים. בן גוריון, יותר מכל מנהיג אחר, יצר מציאות חדשה, כנגד כל הסיכויים.

במקרים בודדים ויוצאי דופן, בהיסטוריה האנושית, ניתן לומר שאדם אחד, לבדו, קיבל החלטות קשות והכרעות דרמטיות, שהשפיעו על גורלה של אומה שלמה."

התערוכה " חזון העיר באר-שבע בין העדשה " תוצג בגלריית עיריית באר-שבע עד ה-15/12 .

________________________________________________________________

יעניין אתכם גם

שירות "צלם- שלם" של תאגיד מי שבע

כנסו לאפליקציית 'וואטר-לי' – מי שבע> בחרו באריח "תשלומים"> כנסו לאריח "צלם–שלם"> סרקו את ברקוד QR המופיע על גבי חשבונית המים. ניתן לבצע תשלום אונליין גם באתר התאגיד