אות "יקיר הרשות – עולים ומגשימים" הוענק ליו"ר רא"ם שושנה אגאג'ני

בכנס חגיגי שנערך לאחרונה בבנייני האומה בירושלים הוענק אות "יקיר הרשות, עולים ומגשימים" מטעם משרד החינוך. בין יקירי הרשות שנבחרו מרחבי הארץ קיבלה את האות יחד עם 13 יקירים ממחוז הדרום גם שושנה אגאג'ני, יו"ר רא"ם (ראשי ארגוני מתנדבים) בבאר – שבע.

כידוע, במסגרת התכנית "הסיפור השלם" להעצמת מורשת יהדות המזרח וספרד ולקראת 70 שנה למדינת ישראל הושק פרויקט ייחודי זה בשנת תשע"ז-תשע"ח לתיעוד סיפורי העלייה של אנשים מהישוב אנשים אשר תרמו בחזון בחלוציות ובמעשה – דמויות שסיפוריהן מוכרים ודמויות שנותרו אלמוניות ורחוקות מאור הזרקורים. הכרת הסיפור האישי ותיעוד קורותיהם של דמויות בקהילה לכלל פרויקט ארצי הם חלק מיצירת הסיפור השלם של עם ישראל במדינת ישראל. מי שסייע בביצוע והתיעוד הוא שלמה ונטורה.

שושנה אגאג'ני, יו"ר רא"ם: " האני מאמין שלי זה לתת. הנתינה פתחה בפניי דרכים והעניקה לי סיפור רגשי. הכרת התודה של אנשים על העזרה שקיבלו ממני שווה בעיניי מיליונים. אני מאמינה שאדם צריך ללמוד, להתפתח ולהעניק לזולת. זהו הצו היהודי: "ואהבת לרעך כמוך".

עוד על שושנה: שושנה אגאג'ני, עלתה ארצה מאירן בשנת 1959. נישאה בגיל 15 וילדה שלושה ילדים. לאחר עלייתה ארצה, נולדה בתה הרביעית. על אף שנאלצה לנהל בית ולגדל משפחה בגיל צעיר, היה לה חשוב לרכוש השכלה ולצאת לעבוד. כשהגיעה לישראל, הכניסה את ילדיה לגנים ולבתי ספר ולמדה באולפן. כשסיימה את לימודיה באולפן, התחילה לעבוד כעוזרת גננת. כישוריה הובילו אותה לעבודה באגף הרווחה בעיריית באר-שבע. שושנה השלימה את לימודיה, הוציאה תעודת בגרות ובגיל 35 התחילה ללמוד עבודה סוציאלית באוניברסיטה וניהלה את המחלקה לעבודה קהילתית סוציאלית בעיר. היום היא סבתא ל-15 נכדים, כולם בעלי השכלה אקדמית, ומתגוררת בבאר-שבע. שושנה הקימה עמותות שונות בבאר-שבע וסייעה לעמותות בפעילותן: לעמותת "עמי" לאנשים הסובלים מפיגור, ל"אגודה למען העיוור", ל"אגודה למלחמה בסרטן" ועוד. שושנה עבדה תחילה כעובדת קהילתית ועד מהרה הייתה למנהלת מחלקה לעבודה קהילתית. אחרי פרישתה לגמלאות בגיל 59, המשיכה לפעול בהתנדבות בקהילה ועד היום היא מכהנת כיו"ר עמותת "רא"ם" (ראשי ארגוני מתנדבים), שמסונפת למועצה הלאומית להתנדבות. שושנה זכתה בתואר "יקירת באר שבע", ב"אות יקירת הנגב", בתואר "מתנדבת מצטיינת ארצית" ועוד.