פרופ' חנה יבלונקה, חוקרת השואה מבאר שבע, קיבלה את תואר "עמיתי כבוד" מטעם מכללת אחוה

המכללה האקדמית אחוה העניקה תארי 'עמיתי כבוד' לחוקרת השואה פרופ' חנה יבלונקה וליו"ר מכון וולקני לשעבר פרופ' יורם קפולניק. התארים הוענקו במהלך טקס הוקרה לסטודנטים מצטיינים בתארים ראשון ושני.

נשיאת המכללה פרופ' שוש ארד: "בחרנו להציב בפני הסטודנטים שלנו שתי דמויות מופת, מודלים לחיקוי ברף הגבוה ביותר.

אתם הסטודנטים שלנו בדרך להפוך לאנשי ידע מקצוענים ומיומנים אשר צלחו את האתגרים שבדרך ותובילו את החברה הישראלית".

המכללה האקדמית אחוה ערכה ביום ג' בשעות הערב טקס הוקרה לסטודנטים המצטיינים מבתי הספר השונים ובתכניות הלימוד השונות, במסגרתו העניקו נשיאת המכללה הפרופ' שוש ארד ויו"ר האסיפה הכללית של המכללה אלוף במיל' גדעון שפר, תארי ’עמית כבוד’ לפרופ' חנה יבלונקה על תרומתה רבת החשיבות לחקר השואה בישראל ובעולם, ולפרופ' יורם קפולניק, יו"ר מכון וולקני לשעבר ויו"ר הקרן הדו לאומית למחקר ופיתוח חקלאיים של ארה"ב וישראל, על תרומתו לפיתוח החקלאות הישראלית ועל חלקו המשמעותי במיצובה של ישראל כמעצמה חקלאית עולמית טכנולוגית.

פרופ' חנה יבלונקה ציינה במהלך הטקס כי: "אין אקדמיה ללא מצוינות, האקדמיה אינה יכולה לשאת בינוניות". עוד שיתפה פרופ' יבלונקה: "החלטתי להעמיק ולחקור את השואה בעקבות אמירתו של אבי ד"ר גבריאל טורק ז"ל, אשר ייסד את המחלקה האורתופדית בבית החולים סורוקה והיה יחד עם אימי ממייסדי ביה"ס לרפואה באוניברסיטת בן גוריון. אבי היה ניצול שואה אשר תהה מדוע לא חוקרים את השואה בשלהי שנות ה-80. מאז הקדשתי את חיי המחקריים לאנושות שלאחר השואה".

פרופ' יורם קפולניק ציין גם הוא כי: "חקלאות ישראל הפכה לנושא הערצה על ידי אומות ועמים והפכה לתמצית הציונות, היצירתיות והתעוזה הישראלית. טכנולוגיית ההייטק באמצעות החקלאות היא המחר של החקלאות ואני שמח שאחוה הרימה את הכפפה בהכשרת מורים לחקלאות ובכלל בתחום האגרוטק. מדובר בתחום מרתק וחשוב מאין כמוהו".

"בחרנו להציב בפני הסטודנטים שלנו שתי דמויות מופת, מודלים לחיקוי ברף הגבוה ביותר. שני אישים פורצי דרך אשר הקרינו כל אחד בתחומו מנהיגות יצירתית, אומץ, התמדה ואיכות מקצועית ברמה המרבית יחד עם ענוה וצניעות. שניהם השפיעו כל אחד בדרכו על החברה הישראלית ואיכותה ועל הכלכלה הישראלית", ציינה במהלך הטקס נשיאת המכללה פרופ' שוש ארד אשר פנתה לסטודנטים ואמרה: "אתם הסטודנטים שלנו בדרך להפוך לאנשי ידע מקצוענים ומיומנים אשר צלחו את האתגרים שבדרך ותובילו את החברה הישראלית".

בהמשך הטקס הוענקה תעודת הצטיינות אישית למרצה חנה אבוחצירא על תרומתה רבת השנים למכללה, על היותה מרצה ומדריכה פדגוגית כשרונית המובילה את תלמידיה להישגים תוך פיתוח רעיונות ויצירתיות גדולה. חנה יזמה ופיתחה בין היתר קורס וקבוצת דיאלוג בה חברים סטודנטים יהודים וערבים מכלל בתי הספר במכללה. הקורס מהווה חלק מתכנית 'התקווה הישראלית' והסטודנטים הלוקחים בו חלק התאחדו לכדי הרכב מוסיקלי בשם "קולות שלובים", ששר בעברית ובערבית במהלך הטקס המרגש.

בהמשך חולקו תעודות לסטודנטים מצטיינים בתארים ראשון ושני. 14 תעודות הצטיינות הוענקו לסטודנטים מצטייני נשיאה, 21 תעודות הוענקו לסטודנטים מצטייני דיקן מבתי הספר השונים בהם חינוך, מדעים ותארים מתקדמים ו-2 תעודות הצטיינות אישית הוענקו ל-2 סטודנטים שפרצו גבולות אישיים, חברתיים ותרבותיים.

יו"ר האסיפה הכללית של המכללה, אלוף במיל' גדעון שפר פנה להורי הסטודנטים ואמר כי: "להיות הורים לסטודנטים מצטיינים זו זכות גדולה ולכם "אשמה" בכך. העניין דורש הרבה מאוד השקעה מהבית ולכם ההורים חלק ניכר בכך".

נכחו באירוע:

יו"ר האסיפה הכללית של המכללה וסגן נשיא אלביט מערכות אלוף במיל' גדעון שפר.

נשיאת המכללה האקדמית אחוה פרופ' שוש ארד.

חוקרת השואה פרופ' חנה יבלונקה.

יו"ר מכון וולקני לשעבר ויו"ר הקרן הדו לאומית למחקר ופיתוח חקלאיים של ארה"ב וישראל פרופ' יורם קפולניק.

ראשי הרשויות: ראש המועצה האזורית באר טוביה דרור שור, ראש עיריית גדרה יואל גמליאל, ראש עיריית קרית גת אבירם דהרי.

מנכ"לית המכללה ד"ר אתי גרובגלד, דיקני בתי הספר, הסגל האקדמי והמינהלי של המכללה.

סטודנטים מצטיינים ובני משפחותיהם.