אוניברסיטת שידיין בסין ואוניברסיטת בן-גוריון בנגב חתמו על מזכר הבנות לשיתוף פעולה

אוניברסיטת שידיין בסין ואוניברסיטת בן-גוריון בנגב חתמו על מזכר הבנות לשיתוף פעולה במחקר, הוראה ופיתוח בדגש על טכנולוגיה, חדשנות ויזמות

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ואוניברסיטת שידיין (Xidian) בסין חתמו על מזכר הבנות  לתקופה של חמש שנים ובמסגרתו שתי האוניברסיטאות ישתפו פעולה במחקר, הוראה ופיתוח בדגש על טכנולוגיה, חדשנות ויזמות.טקס החתימה על מזכר ההבנות נערך בימים אלה באוניברסיטת בן-גוריון .

מזכר ההבנות נחתם על ידי פרופ' דן בלומברג, סגן הנשיאה ודיקן למחקר ופיתוח באוניברסיטת בן גוריון ופרופ' ג'נג שיאו-ג'ינג, יו"ר מועצת האוניברסיטה באוניברסיטת שידיין.

משלחת הבכירים מאוניברסיטת שידיין, בהובלת פרופ' ג'נג שיאו-ג'ינג, חברת האקדמיה הסינית למדעים, התקבלה על ידי פרופ' לימור אהרונסון-דניאל , סגנית הרקטור לקשרים אקדמיים בינלאומיים. במהלך הביקור נפגשו חברי המשלחת עם חברי סגל בכירים בפקולטה להנדסה, סיירו במכון אילזה כץ לננוטכנולוגיה בראשותו של פרופ' יובל גולן וביקרו בפארק ההיי-טק האוניברסיטאי 'גב-ים נגב', שם שוחחו עם פרופ' יובל אלוביץ', מנהל מעבדות החדשנות של דויטשה טלקום.

אוניברסיטת שידיין שוכנת בשיאן בצפון מערב סין. מאז הקמתה, בשנת 1931 ,העמידה אוניברסיטת שידיין מעל ל-250,000 בוגרים בתחומי האלקטרוניקה וההנדסה. המחלקה למדעי המחשב במוסד מדורגת בין ה-50 המובילות בעולם לפי דירוג .ESI