נשיאת מכללת אחוה פרפ' שוש ארד: "להקים מרכז פרא רפואי בינתרבותי באזור הדרום"

נשיאת המכללה האקדמית אחוה הפרופסור שוש ארד יצאה השבוע בקריאה להקמת מרכז פרא רפואי באזור הדרום כהמשך לפעילותה בתחום זה והקמת מרכז  ללימודי הפרעות בתקשורת- קליניאות תקשורת שנפתח בהצלחה בשנה זו עם 45 סטודנטיות.

הפרופסור ארד אומרת כי אזור הדרום מוזנח יותר בתחומים של רפואה פרא רפואית כמו בקליניאות תקשורת, ריפוי בעיסוק ועוד כאשר המחסור הוא משווע מאוד בתחום זה.

השנה אישרה המועצה להשכלה גבוהה שני מרכזים. האחד ללימוד ריפוי בעיסוק במכללת ספיר וכן מרכז ללימודי הפרעות בתקשורת (קליניאות תקשורת) במכללה האקדמית אחוה. זאת כהמשך לניסיון להביא לפתרון במחסור העצום בכוח אדם זה באזור הדרום והתור המשתרך חודשים רבים ואף שנה לקבלת טיפול מאיש מקצוע.

פרופסור ארד פעלה בנושא זה כדי לקבל את האישורים המתאימים לפתיחת בית ספר לקליניאות תקשורת, דבר שהתרחש לראשונה שלא במרכז הארץ ולאחר מאמצים אקדמיים מקצועיים רבים להוכיח כי אכן רמת הלימודים והסטודנטים שייבחרו יהיו מתאימים.

פרופסור ארד: באחוה יש לנו חדר שמע ומעבדות מתאימות ללימוד. הוכחנו כי כפי שהבטחתי נוכל להעמיד בית ספר להפרעות קשב עם 45 סטודנטיות שעמדו בקריטריונים ויוכלו בסופו של התהליך להתווסף uלהעניק שירות רפואי חשוב לתושבי הדרום. זאת התחלה של הדרך אולם יש המון מה לקדם ולעשות ונצטרך שילוב של כל הכוחות הציבורים. נושא הפרא רפואי באזור הדרום הוא קריטי לאור הזנחה מתמשכת לאורך השנים והפערים שהדבר יצר מול האוכלוסיה."

במכללת אחוה מקדמים לפי שעה את הנושא בכוחות עצמם. באחרונה החלו בשיתוף פעולה עם המכללה האקדמית אשקלון ללימודי קדם רפואה. מסיימי התוכנית יוכלו להשתלב לאחר מכן במעבדנות רפואית בתל השומר. צעד חשוב נוסף שיסייע לתחום הרפואי ויעניק מקום עבודה מובטח למסיימי הלימודים במכללה.

נושא נוסף שמקדמת פרופסור שוש ארד הוא העמקת ההסברה לחינוך גנטי בקרב האוכלוסיה הבדואית בנגב. בנושא זה יש פער עמוק במגזר ויחד עם בוגרת המכללה וגורמים נוספים החלו כעת לפעול בנושא דבר שיסייע לקדום הבריאות עבור הבדואים בנגב.

פרופסור ארד מנסה לגייס בימים אלה סיוע מכל גורם כדי לפתח את התחום הפרא רפואי שאזור הדרום בעיקר והנגב כה משוועים לו ובמשך שנים לא קודם. אן ספק, כי הכשרה של אנשי רפואה ואנשי מקצוע רפואיים שונים שיביא לשילוב כח מקצועי שי]על בדרום ובנגב יצמצם את הבעיה החמורה.