כפיר דמרי, ממייסדי מיזם החלל 'בראשית' ובוגר אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, נבחר להדליק משואה ביום העצמאות

"במסגרת לימודי באוניברסיטה, קיבלתי את ההבנה שהטכנולוגיות של היום הן לא הטכנולוגיות של המחר ולכן צריך להתמקד בעקרונות, כי המציאות עוד תשתנה"

גאווה גדולה: כפיר דמרי, אחד ממייסדי מיזם "בראשית" להנחתת חללית על הירח ובוגר תואר ראשון ושני במחלקה להנדסת מערכות תקשורת באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, נבחר להדליק משואה, יחד עם הפילנתרופ ונשיא עמותת SpaceIL מוריס קאהן ביום העצמאות ה-71 למדינת ישראל, כך הודיעה שרת התרבות מירי רגב. בנימוקי הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות צויןכי SpaceIL היא עמותה הפועלת מזה כשמונה שנים על מנת לקדם את החינוך המדעי-טכנולוגי בישראל ולעודד את החדשנות הישראלית. הטקס יעמוד השנה בסימן 'רק בגלל הרוח: מצדיעים לרוח הישראלית'.

דמרי שהחל את המסע שלו ושל צוות מייסדי SpaceIL לירח עוד בהיותו סטודנט באוניברסיטה סיפר אילו תובנות מהלימודים לקח אתו לדרכו מעוררת ההשראה: "קיבלתי במחלקה להנדסת מערכות תקשורת הרבה כלים, עושר בנושאי הלימוד שמספק תמונה רחבה ועידוד ליוזמה אישית.  בנוסף, קיבלתי את ההבנה שהטכנולוגיות של היום הן לא הטכנולוגיות של המחר ולכן צריך להתמקד בעקרונות, כי המציאות עוד תשתנה". בפיו של דמרי גם טיפ עבור הסטודנטים שרוצים ללכת בדרך הזו: "לא לפחד להיכשל, צריך להבין שגם אצלנו כשדברים לא הצליחו, המשכנו קדימה. זה חלק מהמציאות".ראש המחלקה להנדסת מערכות תקשורת, פרופ' חן אבין ברך את דמרי: "יחד עם כל מדינת ישראל עקבנו בהשתאות ובתקווה אחר המסע של 'בראשית', תוך כדי תזכורת מתמדת כל העת כי הדרך חשובה לא פחות מהמטרה. הדרך של SpaceIL, בהובלה של כפיר ושותפיו, העלתה על נס עשייה חינוכית וטכנולוגית, דבר המהווה השראה לכולנו. כולנו תקווה שהמסע המוצלח ימשיך בקרוב על גבי בראשית 2".

_______________________