פינת הבריאות השבועית עם אפרת נבון, נטורופתית מוסמכת, מנהלת מרכז 'תרפא'

פינת הבריאות השבועית עם אפרת נבון, נטורופתית מוסמכת, מנהלת מרכז 'תרפא':

בשבוע שעבר פרסתי בפניכם את חמשת המכות הראשונות שהעולם המתועש מביא עימו והשבוע, כפי שהבטחתי חמש מכות נוספות:

  1. צבעי מאכל: נכון, הם יפים ומושכים את העין – וזו מטרתם- למשוך אנשים ובעיקר ילדים חפים מפשע, אך מזיקים מאד- מדובר בצבענים המופקים מנגזרות של נפט וגורמים להפרעות מוחיות, זיכרון לקוי, הפרעות קשב וריכוז, מעי רגיז וסרטן. התרחקו מכל מוצר שברשימת מרכיביו יש צבעי מאכל. המסוכנים ביותר הם צבע מאכל כחול, כסף ואדום.

הפתרון: צבעי מאכל טבעיים המופקים מפירות וירקות. למען בריאות ילדיכם הביטו ברשימת הרכיבים ובידקו את מקור הצבענים. בחנויות הטבע יש לדוגמה "נחשי גומי", סוכריות על מקל מדבש ואף קרטיבים עם צבעי מאכל טבעיים.

  1. מוצרי חלב פרה: החלב של הפרה מכיל הורמונים ולעיתים אנטיביוטיקה, עיכולו קשה לגוף האדם ויש קשר מובהק בין אכילת מוצרי חלב פרה בילדות לבין התפתחות סוכרת נעורים וסרטן שד. שימו לב שמוצרי חלב דלי שומן מכילים יותר סוכר!

הפתרון: מוצרי חלב צאן אורגניים או תחליפי חלב כגון חלב שקדים, חלב שיבולת שועל, חלב סויה אורגני ועוד.

  1. חומרי ריסוס והדברה: מדובר בחומרים שהשימוש הנרחב בהם בשנים האחרונות הביא לבעיה כלל עולמית של חוסר פוריות. מעבר לכך שיש להם קשר מובהק להתפתחות סרטן ומחלות מוחיות.

הפתרון: איכלו מזון נטול ריסוס שזמין היום וזול יותר מבעבר. השקיעו עוד 20-40 שקלים בשבוע לסל ירקות אורגני ותחסכו אלפי שקלים של ימי מחלה, תרופות ואישפוזים.

  1. משקאות מתוקים: שתיית מיצים שקולה לזריקת סוכר הישר לתוך הוריד! בכל כוס של משקה מתוק יש בין 4-8 כפיות סוכר. חוץ מסוכר יש בחלק מהמיצים חומרי טעם וריח מלאכותיים, צבעי מאכל, חומרים משמרים.

הפתרון: מים- מי שלא רגיל מומלץ להתחיל בהדרגה ולהגיע לפחות לכוס מים כל שעתיים. ניתן לסחוט לתוך המים לימון או תפוז כדי להעשיר את הטעם. ואם מדי פעם הילדים מבקשים שתיה ממותקת- תוכלו למהול מיץ במים- רוב הילדים לא ירגישו בכך!

  1. מכת המלח: הידעתם שחטיף ממוצע שילד אוכל מכיל את כל כמות המלח שמותר לצרוך ביום אחד? ושבקופסה אחת של קוטג' יש יותר מלח מהכמות המומלצת ליום? הבשר והעוף מומלחים, דגני הבוקר מכילים מלח, עוגות ועוגיות קנויות מכילות מלח ואפילו בחלק מהמשקאות המתוקים יש מלח! ואנחנו עוד מוסיפים מלח למזון שאנו מכינים רובנו משתמשים במלח שולחני דק שמכיל חומרים מונעי התגיישות שבתוכם יש אלומיניום הגורם למחלות מוחיות כגון אלצהיימר, פרקינסון ודמנציה. המלח מעלה לחץ דם ומזיק לכליות, שימוש יתר במלח נמצא כמקדם תהליכים סרטניים בגוף.

הפתרון: שימוש במלח טבעי כגון מלח אטלנטי ומלח הימלאיה המכילים פחות נתרן ויותר מינרלים חיוניים כגון מגנזיום ואשלגן. גם שימוש במלח גס עדיף כיוון שהוא לא מכיל חומרים מונעי התגיישות. בנוסף, הימנעות ממאכלים קנויים וחטיפים ולכל היותר לא לאפשר לילד לאכול חטיף שלם- מקסימום רבע שקית של חטיף, לא יותר מפעמיים בשבוע.

לסיכום: תעשיית המזון איננה תמימה כלל, וכצרכנים כדאי להיות מודעים לרכיבי המזון על ידי קריאת רכיבי המזון ושימוש במידע. זה הזמן לצאת מעבדות העולם המתועש המזיק אל חירות ועצמאות בריאותית על ידי אימוץ הרגלים חדשים ובריאים שייטיבו עם הגוף והנפש ויעניקו חיוניות ומרץ.

במרכז "תרפא" יש מרחב מוגן – אשמח ללוות אתכם ביעוץ לתזונה נכונה, לאורח חיים בריא ורגוע ולריפוי טבעי: 052-2628033.