פינת הבריאות השבועית מאת אפרת נבון, נטורופתית מוסמכת, מרכז 'תרפא'והפעם: מה העין מספרת לנו?

פינת הבריאות השבועית מאת אפרת נבון, נטורופתית מוסמכת, מרכז 'תרפא' והפעם: מה העין מספרת לנו?

על אבחון דרך גלגל העין (אירידולוגיה)- שמעתם? בקשתית העין יש מפה של גוף האדם ומבט עליה היא כקריאה בספר פתוח המספר על מצב הנפש והגוף ועל אירועי חיים משמעותיים שהתרחשו לאדם. בעיניים יש מסה גדולה של תאי עצב וכל המידע שמגיע ממערכת העצבים דרך המח מגיע לעיניים. העין היא בעצם שלוחה של המח ולכן כל אירוע, פיסי או נפשי "נרשם" בעין באופן מידי לאחר התרחשותו.

מבחינה גופנית בגלגל העין ניתן לראות את הגנטיקה המשפחתית עד 3 דורות אחורה, את המצב הבריאותי בהווה ואת האיברים שיש לחזק כדי שלא יופיעו תסמינים בעתיד. כך ניתן לטפל באדם על ידי המלצות למניעה של מחלות העלולות לתקוף אותו לפי הגנטיקה שלו או לפי האיברים החלשים אצלו.

בנוסף, העין מספרת לאילו מאכלים האדם רגיש, אילו מאכלים יחזקו אותו, האם יש חסרים של ויטמינים ומינרלים בגוף ואם בגוף יש עודף ליחה או פרזיטים.

מבחינה נפשית ניתן לגלות מה מעיק על האדם, מה חסר לו בחיים (שמחה, אהבה, זוגיות), איזה תכונה שלילית שולטת בו (פחד, כעס, דאגה) וכך לטפל באדם השלם- לא רק בגוף אלא גם בנפש, כיוון שהנטורופתיה היא שיטת טיפול טבעית המתייחסת לנפש כאל חלק חשוב וחיוני בריפוי, ממש כפי שהרמב"ם כבר הדגיש שללא נפש מאוזנת ושמחה, לעולם לא יהיה ריפוי מלא.

בעין נרשמים אירועי חיים משמעותיים וכך ניתן לראות אם שעת הלידה הייתה טראומתית, אם בבגרות קרה אירוע שנחרט בזיכרון, וכך- הרבה פעמים רואים שלאחר אירוע חיים משמעותי שחל בגיל מסוים "פתאום" הופיעו סימפטומים של מחלה בגוף.

הנטורופתיה יודעת לטפל בכל אלו ולכן האירידולוגיה היא כלי חשוב בידי המטפל בדרך לריפוי שלם.

לסיום, אני רוצה לשתף אתכם בסיפורו של מטופל שסבל מכאבי בטן על בסיס יומיומי, נפיחות ועצירות. בהתבוננות בעיניו ראיתי שבמערכת העיכול שלו יש פטרייה הגורמת לתסמינים מהם סבל. לאחר טיפול טבעי בפטרייה ומעבר לתזונה שהתאימה לו לפי גלגל העין, הפטרייה הושמדה והמטופל חש בטוב.

במרכז 'תרפא' חלק מהטיפול כולל אבחון דרך גלגל העין (וגם דרך הלשון והידיים)- כך מותאם לכל אדם באופן אישי הטיפול שיועיל לו וישפר את איכות חייו.