שילוב של אסירים באקדמיה באוניברסיטת בן גוריון

ביום ראשון הקרוב יתקיים טקס הסיום של המחזור החמישי של התכנית הייחודית 'חלונות לחלומות בקמפוס'

ביום ראשון הקרוב יתקיים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב טקס הסיום של המחזור החמישי של התכנית הייחודית 'חלונות לחלומות בקמפוס'. זוהי תכנית ייחודית ופרי תוצר שיתוף פעולה אמיץ בין המחלקה למעורבות חברתית באוניברסיטת בן- גוריון בנגב ובין מחוז דרום של שירות בתי הסוהר.

התכנית נולדה במטרה להטמיע באסירים את האמונה שהם יכולים להשתלב בחברה הנורמטיבית ובכך לתרום גם לתהליך השיקום שלהם. כיום, אחת לשבוע, במשך 4 חודשים, 13 אסירים מיחידות שונות במחזור הדרומי של השב"ס, מגיעים לקמפוס, ללימודי העשרה. בחלק הראשון של היום, בכיתת הלימוד, מלמדות את האסירים שתי מדריכות התכנית, אליי ותומר- סטודנטיות לרפואה, נושאים שונים מעולם הרפואה, כגון: עזרה ראשונה, בריאות הנפש ועוד. בנוסף, מגיעים ללמד בתכנית חברי סגל אקדמי מתחומי ידע שונים (גיאוגרפיה, כלכלה ועוד) , ואף מתקיימים סיורים באוניברסיטה למעבדת רובוטיקה של המחלקה להנדסת תעשייה וניהול ומעבדת חישה מרחוק של המחלקה לגיאוגרפיה. בחלק השני של היום מתקיים על ידי נציגי שירות בתי הסוהר תהליך עיבוד- קבוצה טיפולית אשר מלווה את התהליך.

התכנית החלה פעילותה באוניברסיטה באוקטובר 2017 והיא עומדת לקראת סיומו של המחזור החמישי.  טקס הסיום של מחזור זה יתקיים ב-28/7 במעמד נשיא האוניברסיטה, מפקד מחוז דרום של השב"ס, נציגי השב"ס, צוות התכנית ובני המשפחות.

_________________________________________________________