יזמים להצלחה: העליה הצנועה והגדולה של גיא לאוטמן ודרור בן ישי בתחום המזון

שימו לב מה שעושים שני היזמים הבלתי נלאים גיא לאוטמן ודרור בן ישי שהתחילו כיזמי מזון בבאר שבע והופכים לאייקון ענק בתחום.

לאחר שנים של עבודת שטח הם נחלו הצלחה ברשת המקסיקני בסניפים בהם מחזיקים במגוון מקומות, החליטו כמי שמאמינים בבאר שבע לפתוח רשת חדשה עולמית שתוסיף גם כבוד גדול לעיר "ברוסטר צ'יקן". מדובר ברשת שזכתה להצלחה עולמית בשל היתרון שלה בטיגון מיוחד שבלחץ מפחית באופן דרסטי את ספיגת השומן ויחד עם המתכונים הסודיים לעוף המטוגן יוצרים את חוויית האכילה הייחודית שלה. פחות שומן גם מסייע כאמור לשמירת סביבה נקיה יותר.

נוסף על כך, העוף אשר מגיע הוא טרי ולא מעובד ומגיע על בסיס יום יומי.

מוצרי העוף בסניף נעשים בשחיטה כשרה ובתוצרת הארץ.

בין המוצרים בסניף תוכלו למצוא באקטים משפחתיים ואישיים של נאגטס, כנפיים ועוף, ומגוון תוספות כמו פוטטו, צ׳יפס, טבעות בצל, כדורי פירה וסלט קולסלאו יחד עם מגוון רטבים.

הסניף נפתח במתחם ישפרו פלאנט ה״ברוסטר צ׳יקן״ – סניף באר שבע. 

בעתיד מתכננים צמד היזמים להמשיך ולהתפתח עם מגוון סניפים נוספים בדרום – מאשדוד ועד אילת, כאשר ל"סיפתח" הרשמי הם בחרו כאמור בבאר שבע בעיר שהם גדלו ומאמינים מאוד.

שני הבחורים אמנם נראים צעירים אך ניסיונם הוא מעל 20 שנה בתחום, הם מכירים כל עבודה במסעדנות וענף המזון, את כל התהליך הם עברו בעבודה קשה ומפרכת של שנים כדי ללמוד כיצד לאזור אומץ להיות עצמאים בזכות עצמם ולצמוח קדימה. הם בדיוק מודל לאיך ומתי פותחים עסק, שרק לאחר היכרות עמוקה, בניית יסודות טובים הם פרצו קדימה ולא רגע לפני, וגם כעת כשאתה יושב ומשוחח איתם, הם רוצים ללמוד עוד ולא מדברים כמי שמבינים יותר ממישהו אחר.

לכן, שני הצעירים הללו מהווים מודל מוצלח לעסקים עצמאיים שהוא תחום לא קל ולא פשוט בו בכלל בישראל, והשניים שמים את באר שבע על מפת המזון בישראל, ועם  זאת שומרים על צניעות ענווה הן ביחד לעובדים, ללקוחות וחברים. אין ספק כי על אף הפריצה הגדולה הם בתחילת דרכם ויהוו כהרגלם גאווה גדולה לעיר.